Agencja Solski Communications podjęła się opracowania koncepcji i realizacji projektu dla Mastercard, którego założeniem było zaangażowanie czytelników blogów o tematyce lifestylowej, w sposób umożliwiający promowanie płatności bezgotówkowych.

Pomysł opierał się na wyborze do współpracy blogerów o zróżnicowanych zainteresowaniach, docierających do różnych grup docelowych. Istotne było także, by były to osoby często dokonujące zakupów (związanych ze swoimi „profilowymi” zainteresowaniami) i chętnie dzielące się takimi informacjami na blogu. Wspólnym mianownikiem wybranych blogerów miała być ich pasja do podróżowania. To właśnie kupowanie bezcennych pamiątek z podróży miało stać się główną atrakcją projektu, przy założeniu, że decyzje zakupowe będą podejmowane przez samych czytelników i to praktycznie w czasie rzeczywistym! Podczas wizyt blogerów na bazarach, w wielkich centrach handlowych, czy autorskich butikach rzemieślniczych – w miejscach mniej lub bardziej „oczywistych”, z punktu widzenia możliwości dokonywania płatności bezgotówkowych.

Do współpracy zaproszono autorów trzech blogów: What Anna Wears – topowego bloga lifestylowego, Facet i Kuchnia – popularnego bloga kulinarnego oraz MamyGadżety – cenionego bloga parentingowego. W relacjach z wypraw na trzy kontynenty, odpowiednio do Australii, Europy (Hiszpanii) i Azji (Emiratów Arabskich), blogerzy pokazywali swoje podróżne „przygody” z zakresu płatności bezgotówkowych, a czytelnicy, poprzez głosowanie, podejmowali „na żywo” decyzje, które bezcenne pamiątki od Mastercard powinni przywieźć z podróży. Wszystkie zakupione przedmioty można było następnie wygrać w konkursach zorganizowanych przez blogerów, już po ich powrocie.

Efekty projektu były imponujące – kluczowe dla Mastercard przekazy dotarły do ponad miliona odbiorców, generując blisko 80 tysięcy reakcji fanów blogerów w ich kanałach społecznościowych.

Projekt miał charakter długofalowy, rozpoczął się w marcu 2017 roku i zakończył w lutym 2018. W założeniach jego koncepcji wpisana też była możliwość kontynuacji w przyszłości… być może na kolejnych kontynentach!