Klaudia Mencina jest jedną z najbardziej doświadczonych konsultantek specjalizujących się w edukacji i komunikacji w dziedzinie ochrony zdrowia.

Do Solski Burson-Marsteller dołączyła w 2011 r., od tego czasu kieruje zespołem Healthcare.

Odpowiada za tworzenie i realizację strategii agencji w zakresie edukacji prozdrowotnej oraz koordynowanie działań komunikacyjnych dla klientów z sektora farmaceutycznego, w tym Sanofi Pasteur, Merck, Merck Serono, AstraZeneca, Novartis, Colgate Palmolive.

Od czerwca 2018 r. koordynuje także część prac w ramach działu Corporate Communications and Public Affairs, uczestniczy również w przygotowywaniu i prowadzeniu szkoleń mediowych i z komunikacji kryzysowej.

Wcześniej, przez 12 lat pracowała w innych lokalnych i międzynarodowych agencjach PR, gdzie odpowiadała za wdrażanie programów edukacyjno-społecznych, kampanii komunikacyjnych leków Rx i OTC czy organizację wydarzeń specjalnych m.in. dla firm, takich jak Pfizer, GSK, Eli Lilly, Novartis, BMS czy Abbott Laboratories, a także za współpracę ze środowiskami opiniotwórczymi i stowarzyszeniami pacjentów.